هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

توسط: | برچسب ها: , , | نظرات: 0 | تیر ۱۱ام, ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

 

هزینه ایمپلنت دندان

همانطور که همگی میدانیم ایمپلنت دندان نسبت به درمانهای دیگر دندانپزشکی مثل کارهای زیبایی و ترمیم و درمان ریشه (عصب کشی) هزینه بیشتری دارد. دلیل اصلی هزینه بیشتر تجهیزات و مواد خاصی است که در این درمان استفاده میشود. به خصوص ایمپلنتهای مرغوب، برندها و مارکهای برتر و آنچه به عنوان بهترین ایمپلنت شناخته میشود، هزینه بیشتری دارد.

ناگفته مشخص است که در قیمتهای پایینی که در درمان ایمپلنت برای شما پیامک می شود و یا در خیابان به عنوان برگه‎های تبلیغاتی به شما داشته می شود، خبر مهم نانوشته ای وجود دارد به نام کیفیت پایین خدمات آن دندانپزشکی. استفاده از قطعات غیر اصل هزینه ها را به شدت کاهش میدهد اما به همین نسبت کیفیت درمان شما هم افت میکند. یا در بهترین حالت در مواقعی هم قیمت مواد را می نویسند و زمانی که پا به دندانپزشکی می گذارید، می بینید قیمتی که شما را مجذوب کرده، قیمت واقعی نبوده و با اضافه شدن خدمات جانبی هزینه ایمپلنت شما افزایش می یابد. و شما ناخواسته در دام تبلیغات کاذب افتاده اید و چه بسا هزینه بیشتری نسبت به یک مرکز معتبر ایمپلنت بپردازید.

ایمپلنت دندان با آنکه جز خدمات پرهزینه دندان است، اما تغییراتی که برای فرد ایجاد می کند، بسیار با ارزش تر از مقدار هزینه است که افراد می پردازند. گرچه بسیاری به علت بهای آن از انجام این خدمات درمانی صرف نظر کرده و ترجیح می دهند از پروتز های دندانی استفاده کنند، اما گروهی نیز حاضر هستند با پرداخت هزینه ایمپلنت دندان از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوند.

چرا ایمپلنت دندان بهتر است؟

  • در پروتز های دندانی متحرک مثل دست دندان های آشنای پدر بزرگها و مادر بزرگهایمان امکان دارد باعث التهاب و زخم شدن لثه ها شود.
  • مدت زمان زیادی طول میکشد تا بیمار به آن عادت کند.
  • حتی گاهی در ابتدا ممکن است شما را خسته کرده و باعث شود از آن استفاده نکنید و تنها زمانی که مجبور باشید آن را در دهان بگذارید.
  • هنگام غذا خوردن پروتز شما را اذیت کند خوب غذا را له نمیکند، تکان میخورد و همه چیز را با آن نمیتوان جوید.
  • دندانهای باقیمانده و لثه های شما در این درمان آسیب جبران ناپذیری میبینند.

این ها تنها بخشی از دلایل مزیت ایمپلنت دندان بر پروتز دندان متحرک است. در پروتز ثابت و روکشهای دندانی (بریج) هم داستان همینگونه است. به طور خلاصه ایمپلنت دندان یک درمان مستقل است که هیچ آسیب و تداخلی با دندانهای موجود شما ندارد و با کاهش بار جویدن و فشار روی آنها به سلامتی و طول عمر بیشتر دندانهای باقیمانده شما هم کمک میکند. در واقع هزینه ایمپلنت به طور غیر مستقیم طول عمر دندانهای دیگر شما را هم افزایش میدهد.

چرا هزینه درمان ایمپلنت بیشتر از سایر درمانها است؟

گرچه  در صورت استفاده از ایمپلنت دندان، متوجه مزیتهای زیاد آن نسبت به سایر پروتزهای دندانی شده اید، اما برخی افراد به دلیل هزینه از مزایای بی نظیر ایمپلنت دندان محروم مانده اند. با این حال ممکن است با دانستن علت بالا بودن هزینه ایمپلنت برای جایگزینی دندان از دست رفته برای استفاده از آن ترغیب شوند:

برند ایمپلنت دندان: با گسترش خدمات زیبایی مواد اولیه آن ها نیز در بازار دچار کمبود می شود، لذا دسته ای از افراد برای جبران این کمبود مواد درجه پایین تر را وارد می کنند و دندانپزشکان غیر حرفه ای برای اینکه مراجعه کنندگان بیشتری داشته باشند با استفاده از این فضا قیمت ایمپلنت را پایین آورده و از ایمپلنت های معمولی و سطح پایین استفاده می کنند.همین امر باعث شده در صورت ایجاد مشکل برای بیمار به دلیل نبود ضمانت موارد مصرفی هزینه زیادی برای کاشت مجدد  به بیمار شود.

متخصص ایمپلنت: از برند سازنده ایمپلنت که بگذریم، تخصص دندانپزشک جز لاینفک عامل تاثیر گذاری بر قیمت این خدمات است. چراکه اگر مواد نیز خوب و مرغوب باشد اما دندانپزشک کاردان نباشد، نتیجه همان می شود در مورد بالا به آن اشاره شد، یعنی باید به فکر تعویض بود. اگر دندان پزشک تخصص کاشت ایمپلنت را نداشته باشد باید شما هزینه بی تجربگی  او را بپردازید. بنابراین بهترین دندانپزشک و به طور منحصر بهترین دندانپزشک ایمپلنت دندان را انتخاب کنید.

ایمپلنت های با ضمانت: در برخی مواقع با وجود استفاده از ایمپلنت مرغوب و بهره مندی از بهترین دندانپزشک زیبایی  ممکن  است ایمپلنت در جای خود جوش نخورد. در این صورت اگر ایمپلنت شما ضمانت داشته باشد، می توانید از مزایای ایمپلنت بدون هزینه برای جایگزینی استفاده کنید.

بنابراین تصمیم گیری خود را منوط به پیدا کردن بهترین دندان پزشک زیبایی کنید و یا با سرچ بهترین دکتر ایمپلنت دندان، دندانپزشک خوب در این زمینه را پیدا کنید. امروزه در ایمپلنت مراکز دانشگاهی برای متخصصین حرفه ای دوره های فوق تخصص ایمپلنت یا فلوشیپ ایمپلنت نیز برگزار میکنند. به یاد داشته باشید، صرف ذکر عنوان دارای فلوشیپ ایمپلنت یا مسترشیپ ایمپلنت دلیل بر گذراندن این دوره ها نیست. بسیاری از این عناوین که بیشتر توسط دندانپزشکان عمومی و غیر متخصص استفاده میشود صرفا در بهترین حاصل شرکت در یک کارگاه چند روزه و دریافت یک کاغذ است و هیچ ارتباطی به دوره ۱۲ ماهه دانشگاهی که فرد کاملا آموزش های تکمیلی حرفه ای میبیند، ندارد. تشخیص این موضوع که فلوشیپ ایمپلنت واقعی است یا نه ساده است. در درجه اول تنها فردی میتواند فلوشیپ داشته باشد که متخصص پروتز های دندانی یا متخصص جراح دهان و فک و صورت یا متخصص لثه باشد و سایر افراد امکان شرکت در این دوره ها را به دلیل نداشتن مهارتهای تخصصی اولیه ندارند.

یک نظر بنویسید