انتخاب بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت دندان

توسط: | برچسب ها: , , | نظرات: 0 | تیر ۶ام, ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

قطعا هر اقدامی که جهت زیبایی چهره صورت گیرد باید کمی هنرچاشنی آن کرد، چراکه زیبایی با هنر آمیخته است. همه ما می دانیم که اولین چیزی که در چهره افراد جلب توجه می کند لبخند آن ها است، هر چه این لبخند  زیبا تر باشد جذابیت چهره را بالا تر خواهد برد. حال فکر کنید این لبخند با دندان هایی منظم و رنگ مرواریدی تلفیق شده باشد. قطعا زیبایی دو چندان به ارمغان خواهد آورد.

انواع خدمات زیبایی دندانپزشکی به منظور ایجاد طرح لبخندی جذاب و زیبا صورت می گیرد.از ایمپلنت دندان گرفته تا لمینیتهای بدون تراش و کامپوزیت و روکش های زیبایی و طراحی لبخند.

با تمام این تفاسیر زمانی دست یابی به این زیبایی حاصل خواهد شد که به دست دندانپزشک هنرمند و با تجربه صورت گیرد. آنچه در خدمات زیبایی دندان مهم تلقی می شود تجربه و مهارت دندانپزشک است که شما را به ایده هایتان نزدیک می کند. دندانپزشکی دیجیتال و سیستمهای طراحی لبخند دستیابی به این نتایج را آسانتر و ملموس‎تر کرده است.

در ادامه یکی از خدمات زیبایی دندان به نام ایمپلنت را بررسی خواهیم کرد که چطور و با داشتن چه المان هایی می توان به دندانپزشکی حاذق در این زمینه دست یافت:

ایمپلنت دندان چیست ؟

تا به حال افرادی را دیده اید که به خاطر نداشتن دندان از لبخند زدن خجالت می کشند؟ اصلا خودتان این تجربه تلخ را داشته اید؟ نبود دندان، سایه تیره ای را ایجاد می کند که اگر این اتفاق برای دندان های جلویی افتاده باشد، متاسفانه حتی تبسمی کوچک را به نهایت نازیبایی می کشاند. اما با نبود دندان در سنین بالا چه می توان کرد؟ وقتی قرار نیست دندانی جایگزین آن شود چاره چیست؟

راههای مختلفی برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد که قبلا به طور مفصل به آن پرداخته ایم.

بهترین خدمت در این روشها استفاده از ایمپلنت است. این خدمت بیش از ۴۰ سال قدمت دارد و حقیقتا درمان خیلی جدیدی محسوب نمیشود که سبب نگرانی شما باشد.

ایمپلنت با جایگزینی دندان به جای دندان از دست رفته  لبخندی زیبا را برای افراد به ارمغان می آورد. حتی اگر دندان افتاده در انتهای فک باشد کمترین نقطه قوت آن امکان جویدن غذا است که اتفاقا اهمیت بسیلر زیادی در جلوگیری از خرابی دندانهای قدامی شما دارد.

تخصص دندانپزشک زیبایی و ایمپلنت

از مهمترین ویژگی های یک دندانپزشک زیبایی خوب و یک متخصص ایمپلنت داشتن تخصص در این زمینه است چراکه همه دندانپزشکان با پشت سر گذاشتن دوره عمومی دندانپزشکی می توانند ایمپلنت دندان بکارند، ولی تخصص در این زمینه مستلزم داشتن تخصص در زمینه جراحی دندان، به خصوص ایمپلنت است. بنابراین با توجه به تخصص دندانپزشک می توانید میزانی اطمینان از ایده آل بودن نتیجه را انتظار داشته باشید، ولی این تمام ماجرا نیست. امروزه در ایمپلنت مراکز دانشگاهی برای متخصصین حرفه ای دوره های فوق تخصص ایمپلنت یا فلوشیپ ایمپلنت نیز برگزار میکنند. به یاد داشته باشید، صرف ذکر عنوان دارای فلوشیپ ایمپلنت یا مسترشیپ ایمپلنت دلیل بر گذراندن این دوره ها نیست. بسیاری از این عناوین که بیشتر توسط دندانپزشکان عمومی و غیر متخصص استفاده میشود صرفا در بهترین حاصل شرکت در یک کارگاه چند روزه و دریافت یک کاغذ است و هیچ ارتباطی به دوره ۱۲ ماهه دانشگاهی که فرد کاملا آموزش های تکمیلی حرفه ای میبیند، ندارد. تشخیص این موضوع که فلوشیپ ایمپلنت واقعی است یا نه ساده است. در درجه اول تنها فردی میتواند فلوشیپ داشته باشد که متخصص پروتز های دندانی یا متخصص جراح دهان و فک و صورت یا متخصص لثه باشد و سایر افراد امکان شرکت در این دوره ها را به دلیل نداشتن مهارتهای تخصصی اولیه ندارند.

مهارت دندانپزشک زیبایی

نکته بعدی بعد از تخصص دندانپزشک داشتن مهارت کافی در زمینه ایمپلنت دندان است. هرچقدر که دندانپزشک زیبایی تجربه بیشتری در زمینه کاشت ایمپلنت دندان داشته باشد، شما درمان بهتری دریافت خواهید کرد. پس با بهای کم، سلامت دندان خود را به خطر نیندازید. متاسفانه امروزه در سطح شهر به مواردی بر میخوریم که مشکلات بیمار ناشی از انجام درمان توسط افرادی است که دانش کافی در این زمینه را ندارند. سلامتی خود را آسان از دست ندهید.

استفاده از بهترین برند ایمپلنت

هیچ ارزانی بی دلیل نیست. در ابتدا باید یاد آور شویم که جنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص و یا آلیاژ تیتانیوم می باشد و فرآیند ساخت بسیار پیچیده ای دارد که هر چه کیفیت تیتانیوم ایمپلنت و کیفیت ساخت و طراحی سطح ایمپلنت بهتر باشد ، ایمپلنت بهتری ساخته می شود و در نتیجه قیمت  آن هم بالاتر می رود. (شرکت های صاحب سبک و معروف دنیا اینگونه هستند )

در دنیا کشورهای صاحب سبک در ایمپلنت عبارتند از : آمریکا ، سوئیس ، آلمان ، ایتالیا و فرانسه
و در مورد ایمپلنت های درجه ۲ و اقتصادی کره جنوبی و ‌‌‌…

نکته بسیار مهم این است که امروز کیفیت ایمپلنت، زیاد وابستگی به اسم کشور تولید کننده ندارد و بهتر است که به برند آن بیشتر توجه شود.

بهترین برند ایمپلنت دنیا که جزو برندهای درجه یک دنیا هستند و بیشتر ایمپلنت های دنیا از روی این برندها کپی میشوند عبارتند از :

  1. ITI Strumann سوئیس
  2. Zimmer آمریکا
  3. Astra سوئد
  4. Bego آلمان
  5. Biomet 3i آمریکا

توجه داشته باشید که وقتی مثلا اسم ایمپلنت ساخت آمریکا ، سوئیس یا آلمان را آوردند، حتما باید از دسته برندهای ذکر شده باشند که درجه یک محسوب شوند.

قابل ذکر است که بسیاری از ایمپلنت هایی که به اسم سوئیس یا آمریکا وجود دارد ،در برزیل و یا کشور دیگری ساخته می شود و هرگز درجه یک محسوب نمی شوند.البته نباید فراموش کنید که حتی با استفاده از بهترین برندها ،پس از انجام عمل ایمپلنت دندان ها نیازمند مراقبت های لازم هستند و دلیلی بر بی توجهی نسبت به آنها وجود ندارد.

معاینه کامل قبل از ایمپلنت دندان

تنها معاینه محل کاشت ایمپلنت کافی نبوده و دندانپزشک باید قبل از کاشت آن، سلامت عمومی بیمار نظیر: سلامت دهان و دندان های مجاور را نیز بررسی کند. بنابراین مراجعه کننده باید از پزشک بخواهد معاینات قبل از ایمپلنت را با دقت کافی انجام دهد.

مکان جغرافیایی دندانپزشکی

برای بسیاری از ما تردد در تهران با مشکلاتی همراه خواهد بود که مهمترین آن ترافیک است. علاوه بر این ایمپلنت دندان دارای مراحل مختلف است و همین امر بیمار را وادار می کند چندین بار به دندانپزشکی مراجعه کند. بنابراین اگر در محدوده خاصی راحت تر هستید در همان محدوده دندانپزشک خود را انتخاب کنید.

هزینه ایمپلنت دندان

از آنجایی که ایمپلنت دندان مشمول بهرمندی از بیمه نمی باشد لذا میزان هزینه برای مراجعه کنندگان حائز اهمیت است. از این رو برخی دندانپزشکی ها با توجه به پرسه درمان سه ماهه ایمپلنت، پرداخت هزینه را نیز اقساط می کنند. اما این نکته بستگی به پزشک و نوع ایمپلنت به کاربرده و برنامه خدماتی او دارد. شما می توانید با بررسی نکات بالا که به میزان زیادی در موفقیت آمیز بودن درمان ایمپلنت دندان نقش دارند، بهترین دندانپزشک زیبایی و یا بهترین جراح دندانپزشک را انتخاب کنید.

یک نظر بنویسید